חלום מתגשם לשני כלבים מבית המחסה

חלום מתגשם לשני כלבים מבית המחסה

לפני שלוש שנים וירה דנקר ראתה סרט תיעודי שישנה את חייה ואת חייהם של שלושה כלבים ישראלי חסרי בית. וירה מתגוררת בכפר ציורי בדרום גרמניה. היא ראתה סרט תיעודי על גורלם המר של כלבים כנעניים רבים. כלבים ישראלים אלה הם מאוד חכמים ועצמאיים. בגלל טבעם ובגלל שהם חסונים, אלפים מהם נולדים מדי שנה אך רק מעט מוצאים בית חם. וירה החליטה שהיא תבוא לישראל ותציל מספר כלבים. היא אימצה כלב אחד מבית מחסה אחר ושניים מבית המחסה שלנו. העברת הכלבים לגרמניה הייתה מבצע לא פשוט. לקח חודשים של ניירת ושיחות טלפון, ברבה כסף, לפני שקיבלנו את האישורים הנדרשים. מכיוון שאני צינית, שאלתי את וירה מה יקרה אם האימוץ לא יצליח מפני שלא רציתי שהכלבים יישארו ללא בית ורחוקים מביתם הטבעי. תשובתה הייתה "אימצתי הרבה כלבים ואף פעם לא החזרתי אותם".

לפני זמן קצר קיבלנו מכתב מוירה (עם שוקולד) שהייתי חייבת לשתף:

חברי חיות יקרים,

זהו אות חיים מנלה וקוקה שאימצתי מצער בעלי חיים ירושלים ב-2010. מצורפת תמונה שלהם עם ציון, כלב שאימצתי מארגון ירושלמי אחר.

נלה היא אינטליגנטית ועצמאית, לא תמיד ידידותית לרצים, ילדים וכלבים מסוימים. היא חלתה בסוכרת בשנה שעברה לאחר שגנבה קצת שוקולד ועוגה. ביתי נותנת לה זריקת אינסולין כל יום והיא מקבלת אוכל מיוחד. גילינו שזוהי בעיה גנטית וכנראה שתמיד היתה לה את הבעיה. לשמחתנו אנחנו יכולים לטפל בבעיה.

קוקה מאוד קשורה אלינו ואוהבת לשכב על בחיקה של ביתי. קוקה הייתה מאוד חששנית כשהגיע אלינו. היא לא ישנה טוב ונהמה קצת, אבל היא במצב הרבה יותר טוב עכשיו

כולם מסתדרים עם הכלב הנורווגי בן -12 שלנו.

ירד פה הרבה שלג בשנתיים האחרונות, והכלבים מאוד אוהבים לשחק באחו מסביב לאוניברסיטת קונסטנז וליד האגם היפה שלנו שגובל באוסטריה ושוויץ

נלה נהיתה מאוד צייתנית ובאה כשקוראים לה. אנחהו קוראים לה ארנבת בגלל אוזניה הארוכות. גם הצייתנות של קוקה השתפרה, והיא מאוד אוהבת אותי ואת ביתי.  היא עדיין מאוד עצמאית והאופי הכנעני שלה נשאר.

בשנה שעברה, השכנים שלנו התלוננו שיש לנו ארבעה כלבים וניסו להכריח אותנו להתפטר מהם. לשמחתנו, השופט פסק לטובתנו, ואנחנו יכולים להשאיר אותם אצלנו. הכלבים שלנו לא מרעישים, מקבלים הרבה פינוקים, ולכל אחד של שלוש מיטות לבחור. כל יום אנחנו עושים טיולים של כשלוש שעות באזור. אנחהו שמחים שיכולנו להציל שלושה כלבים ולתת להם חיים טובים.

 

וירה דנקר

q6

אני מציעה שנשמור את התמונה לעצמינו. אנחנו לא רוצים ששאר הכלבים ירגישו רע מפני שנלה וקוקה מחמיצים את הכיף בבית המחסה.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

twenty − 2 =